Ви щасливий володар пластикових вікон.

Оцінити всі переваги сучасних вікон і зберегти їх на багато років в ідеальному працездатному стані допоможуть Вам дотримання простих правил:

Регулярне провітрювання приміщення

Вікна з ПВХ-профілів відрізняються високою герметичністю. Тому, в приміщенні накопичується волога (особливо на кухні), яка може випадати на склопакетах у вигляді конденсату, а при сильних морозах - уздовж штапика у вигляді криги. Для попередження подібних явищ, необхідно регулярно провітрювати приміщення для зниження вологості (оптимальна вологість приміщення - не більше 55%), що не вимагає додаткових витрат.

Догляд за рамою з ПВХ-профілю

ПВХ нестійкий до кислотних розчинів. Тому раму необхідно чистити за допомогою звичайного мильного розчину, або за допомогою спеціальних миючих засобів, що не містять розчинників, абразивних речовин або ацетону. Засіб наноситься м'якою лляною тканиною на поверхню рами і залишають до повного висихання. Потім раму розтирають сухою або вологою серветкою. Не допускайте ударів по зовнішніх поверхнях рами і нанесення на неї подряпин.

Догляд за гумовими ущільнювачами

Ущільнювачі виготовлені з сучасного матеріалу, який, тим не менш, схильний до природного старіння. Для продовження терміну його експлуатації, т. Е. Збереження еластичності і здатності затримувати будь-які протяги і зливи, необхідно один-два рази на рік очищати їх від бруду і протирати спеціальними засобами. Використовуйте для обробки добре вбирає тканину. Після цього ущільнення на Вашому вікні залишаться еластичними і водовідштовхувальними.

Догляд за віконною ручкою

Якщо віконна ручка розбовталася, необхідно підняти знаходиться під нею декоративну планку, повернути її з вертикального положення в горизонтальне і затягнути гвинти. Ваша ручка знову міцно зафіксована.

Що ж стосується фурнітури, то якісні вікна забезпечені спеціальною запірною фурнітурою, з якої просто неповинно бути клопоту при правильному зверненні. Вона надійна і зручна у використанні, дозволяє відкривати вікна в двох площинах, цілком розорювати або відкривати як фрамугу. Для цього досить повернути ручку в потрібному напрямку.
Нагадаємо основні положення:

- ручка розташовується вертикально, вільним кінцем вниз - стулка замкнені;

- горизонтально - стулка відкрита для розорювання;

- вертикально, вільним кінцем вгору - стулка відкривається як фрамуга;

- всі операції з ручкою слід проводити без надмірних зусиль!

- щоб фурнітура ваших вікон радувала безвідмовністю, раз на рік обробляйте її рухливі вузли спеціальним мастилом.

Увага!Щоб уникнути неприємностей всі операції з ручкою проводите тільки при закритій стулці. Порушення цього правила деколи приводить до поломки механізму або випадання стулки.

Водовідведення

В кожному пластиковому вікні передбачені водовідвідні канали для виведення назовні скупчується усередині вологи. Водовідвідні канали розташовані в нижній її частині рами; їх можна легко виявити, відкривши стулку. Необхідно стежити за станом водовідвідних каналів і, при необхідності, очищати їх від бруду, але не рідше двох разів на рік. Не рекомендується при очищенні використовувати металеві предмети.

Догляд за фурнітурою

Ваші вікна оснащені високоякісною фурнітурою. Для збільшення терміну її використання і збереження бездоганного зовнішнього вигляду слід не менше 2 разів на рік змащувати всі рухомі складові частини маслом, що не містить кислот або смол і не руйнують захист від корозії.

Догляд за москітною сіткою

З метою продовження терміну експлуатації москітної сітки рекомендується знімати її на зимовий період і промивати теплим мильним розчином.

Підготовка вікон до експлуатації після виконання ремонту приміщення

Видаліть захисну плівку з усіх поверхонь профілю. Не допускайте її наявності після монтажу вікна більше двох місяців (оптимальний період 10 днів). Це обумовлено тим, що речовина, що клеїть захисної плівки піддається впливу погодних умов і сонячного випромінювання, результатом якого може стати, в подальшому скрутне видалення плівки з віконної рами. Вимийте вікна мильним розчином. Протріть ущільнювачі спеціальним засобом для догляду (гліцерином або силіконовою змазкою). Змастіть рухомі вузли фурнітури спеціальним мастилом, що не містить кислот і смол (машинним маслом) Переконайтеся, що водовідвідні канали чисті. Допускається в літній період пролити водовідвідні канали невеликою кількістю води.

Перелік типові неполадки, їх причини та способи усунення

Несправність Можливі причини Рекомендації щодо усунення
Віконна ручка розбовталася Витрати, що виникають в процесі експлуатації Підняти що знаходиться під нею планку, повернути її з вертикального положення в горизонтальне і затягнути гвинти
Верхня петля вийшла із зачеплення Неправильний порядок відкривання поворотно-відкидний стулки Притиснути верхній кут стулки до рами (в районі петлі) і повернути ручку в положення & quot; Стулка відкрита & quot; (Див. Рис. 2)
Тугий поворот ручки Створка сильно затиснута Відрегулювати притиск роликів
Фурнітура не змазати Змащувати фурнітуру машинним маслом
Продування Нещільний притиск Повернути ролики в режим максимального притиску
Освіта конденсату Велика вологість (холодні укоси) Провітрювати приміщення
Низька температура приміщення Підвищити температуру вище +20 С
Несправна вентиляція Перевірити можливість засмічення або перекриття вентиляційного каналу
Холодні укоси Утеплити укоси
Перекрито потік теплого повітря Чи не перекриває підвіконня батареї, чи не завішане вікно щільною тканиною

Якщо рекомендації не привели до усунення несправностей, а також виникли інші, слід звернутися до фахівця.